Zirkonyum 

Zirkonyum seramikler ışık geçirgenliğinin metal destekli kaplamalara oranla daha fazla olması nedeniyle diş etlerinde koyu bir renk oluşturmaz ve ileride metal destekli porselen dişlerde olması mümkün olan diş eti kenarından siyah renk yansıması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Bunun yanı sıra zirkonyum seramiklerde zirkonyumun ışığı geçirebilme özelliği sayesinde dişlerde meydana gelebilen mat görüntü kaybolarak, dişlerin orjinal haline en yakın bir görünüm alması sayesinde daha sağlıklı, daha şeffaf ve daha doğal bir görünüm elde edilir. Zirkonyum destekli seramikler  estetik ve doğal bir görünüm sunmasının yanı sıra diş eti sağlınız açısından da önemlidir. Çünkü, zirkonyum diş etleriyle daha uyumludur ve dişlerin etrafındaki diş etinde, diş eti hastalığı görülmesi olasılığı metal destekli diş kaplamalarına oranla daha düşüktür.

Zirkonyum destekli seramikler, beyaz renkli, sıcağa dayanıklı ve metale karşı alerjisi olan hastalar içim ideal bir diş tedavisi türüdür. Zirkonyum diş kaplamanım ışık geçirgenliği sayesinde mat görüntü kaybolarak, daha doğal ve daha estetik bir görünüm sağlar. Zirkonyum diş kaplama kullanan kişiler de sıcak soğuk hassasiyeti olmaz.

Ayrıca, metal olan dişlere oranla sağlamlığı daha fazladır ve doğal görünümü sebebiyle daha çok ön dişlerde daha çok tercih edilmektedir. Zirkonyum, sigara veya başka nedenler ile oluşan lekelenmeleri en aza indirger, ağuz kokusuna yol açmaz, diş eti sorunlarına sebep olmaz ve ağızda tat değişikliğine neZirkonyum porselenler, dişin kendi rengidedir. Bu sayede kişinin etrafındakiler dahi bunu fark edemez.

Zirkonyum seramikler dişetinde herhangi bir alerjiye yol açmaz.

Dişetinde herhangi bir renk değişimine yol açmaz.

Yüksek dirençlidirler. Bu sayede ön ve arka taraftaki dişlerde herhangi bir besin kolayca ısırılabilir.

Alttaki dişin rengini maskeleyebilme özelliği vardır. Bu sebeple ileri derecede renklenmiş dişlerde dahi kusursuz sonuçlar sağlanır.

Kişinin ağzında tat alma duyusunu bozmaz. Dişeti sorunlarına sebep olmaz.

Estetik diş hekimliği branşında, ön ve arka dişlerde ve diş boşluklarında oldukça etkin bir kullanım alanına sahip olan zirkonyum , estetik ve doğallığın sağlamlıkla buluştuğu çok kaliteli bir uygulamadır.

Diğer Tedavilerimiz

IMPLANT
IMPLANT Tedavimiz hakkında bilgi alın.
İNCELEYİN
CEREC
CEREC Tedavimiz hakkında bilgi alın.
İNCELEYİN
GÜLÜŞ DİZAYNI
Gülüş Dizaynı hakkında bilgi alın.
İNCELEYİN
BEYAZLATMA
Diş Beyazlatma hakkında bilgi alın.
İNCELEYİN

Bizi  0 252 413 0 200 numaralı telefon ile arayabilir,  info@dentamaris.com adresine mail atabilir, veya linke tıklayarak  İletişim Formunu doldurabilirsiniz.