IMPLANT 

Dental implant diş eksikliklerinde üzerine protez yapmak için kullanılan, genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş köküdür. İmplantlar daha önceden kaybedilmiş dişlerin oluşturduğu boşluklara ya da ciddi bir enfeksiyon yoksa hemen çekim sonrası diş yuvasına yerleştirilebilir.

İmplant tedavisi öncesi görüntüleme çok önemlidir. Üç boyutlu görüntüleme yöntemleri çene kemiklerinin durumunu çok net gösterdiği için, tomografiler implantın yapılabileceği kalitede kemik olup olmadığının belirlenmesinde kullanılmakta ve ameliyat başarısının artırmaktadır.

Diş implant uygulaması çoğunlukla iki aşama olarak yapılır. Birinci aşamada eksik dişin olduğu bölgeye lokal anestezi ile uyuşturularak diş eti kaldırılması uygulanır.  İkinci aşamada ise diş kemiğine yerleştirilen kök baz alınarak üzerine diş vidalama işlemi yapılır. Tüm cerrahi işlemler lokal anestezi ile yapılacağından işlem sırasında ağrı duyulmaz. Hekiminiz tarafından verilen ağrı kesiciler işlem sonrası hissedeceğiniz ağrıyı engelleyecektir.

Özellikle uzun yıllardır dişsiz olan hastaların mevcut protezleri kemikte değişim devam ettiğinden dolayı zamanla uyumunu kaybederek hareket etmeye, vuruklara neden olmaya başlar. İmplant üstüne yapılan protezler sabit bir temelin üstüne yapıldığı için hareket etme veya ağızdan çıkma özelliği bulunmamaktadır. Hareketli protez istemeyen veya kemiğin tutuculuğunu kaybettiği kişilerde uygulanabilir.

Bizi  0 252 413 0 200 numaralı telefon ile arayabilir,  info@dentamaris.com adresine mail atabilir, veya linke tıklayarak  Whatsapp  mesajı atabilirsiniz.

Diğer Tedavilerimiz

LAZER
IMPLANT Tedavimiz hakkında bilgi alın.
İNCELEYİN
CEREC
CEREC Tedavimiz hakkında bilgi alın.
İNCELEYİN
GÜLÜŞ DİZAYNI
Gülüş Dizaynı hakkında bilgi alın.
İNCELEYİN
BEYAZLATMA
Diş Beyazlatma hakkında bilgi alın.
İNCELEYİN